Stomatologia zachowawcza

W przypadku urazów ubytków próchniczych zębów o odcinku przednim wykorzystywane są kompozyty. Aby uzyskać optymalny estetyczny efekt leczenia, wypełnienie powinno zostać wykonane kilkoma odcieniami.

Dowiedz się

Co zrobić gdy zęby mają

Jakie są

Rodzaje implantów

Najważniejsze dla lekarza jest ustalenie potrzeb oraz oczekiwań pacjenta, dzięki tym informacjom lekarz jest w stanie przedstawić wszystkie możliwe rozwiązania odtworzenia pełnego uzupełnienia brakujących zębów ze zwróceniem uwagi na zalety i wady. W diagnostyce bardzo ważne jest zdjęcie panoramiczne i TK na podstawie, których oceniamy ilość i jakość tkanki kostnej stanowiącej podłoże do wszczepu.

W przypadku urazów ubytków próchniczych zębów o odcinku przednim wykorzystywane są kompozyty. Aby uzyskać optymalny estetyczny efekt leczenia, wypełnienie powinno zostać wykonane kilkoma odcieniami.

Możliwość wykonania natychmiastowego uzupełnienia brakującego zęba komfortowo wpływa na samopoczucie pacjenta.

To nakładki ceramiczne, na stałe umocowane do przedniej powierzchni zębów. Dzięki temu, możemy zmienić kolor i kształt zębów. Jest zabiegiem mało inwazyjnym.

Jednak, gdy zęby są mocno zniszczone, z licznymi wypełnieniami, stłoczone, należy polecić wykonanie koron pełnoceramicznych. Korony ceramiczne wzmacniają zęby, jesteśmy w stanie odtworzyć właściwy kształt, kolor zębów, uwzględniając indywidualne upodobania pacjenta. Pacjent nie powinien odczuwać lęku przed dyskomfortem w trakcie zabiegu, ponieważ współczesne środki znieczulające oraz metody ich podawania, skutecznie eliminują ból.

 

Doskonałym sposobem uzupełnienia braków zębowych są implanty. W chwili obecnej implantacja nie jest zabiegiem inwazyjnym. Polega na niewielkim nacięciu dziąsła i wszczepieniu implant. Dolegliwości bólowe zmniejszone są do minimum. Dzięki zastosowaniu implant chronimy zęby sąsiednie przed oszlifem, który w niektórych przypadkach doprowadza do stanów zapalnych miazgi i ich niekontrolowanego obumarcia.