Implantologia

Ważne jest, aby pacjent miał świadomość ponoszenia współodpowiedzialności wszczepu przede wszystkim w utrzymaniu higieny oraz zgłaszania się na wizyty kontrolne.

Dowiedz się

Czym są implanty

Implant jest wykonany z tytanu-pierwiastka biokompatybilnego tzn:

Jakie są

Rodzaje implantów

Najważniejsze dla lekarza jest ustalenie potrzeb oraz oczekiwań pacjenta, dzięki tym informacjom lekarz jest w stanie przedstawić wszystkie możliwe rozwiązania odtworzenia pełnego uzupełnienia brakujących zębów ze zwróceniem uwagi na zalety i wady. W diagnostyce bardzo ważne jest zdjęcie panoramiczne i TK na podstawie, których oceniamy ilość i jakość tkanki kostnej stanowiącej podłoże do wszczepu.

Wprowadzone do kości zaraz po usunięciu zęba, na których można od razu nałożyć koronę. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku utraty zęba w odcinku przednim z powodu m.in:urazu zęba, usunięcie zęba z powodu chorób przyzębia, złamaniu korzenia, powikłania po leczeniu endodontycznym, ale i w odcinku bocznym.

Możliwość wykonania natychmiastowego uzupełnienia brakującego zęba komfortowo wpływa na samopoczucie pacjenta.

Stosowane w przypadku korzystnych warunków w jamie ustnej. Wykonuje się jeden zabieg chirurgiczny, a po wkręceniu wszczepu można zamontować pracę protetyczną. Szybkie zaopatrzenie protetyczne wpływa bardzo korzystnie na komfort psychiczny pacjenta.

W pierwszym etapie wszczepia się implant do kości. Czekamy na zintegrowanie się implantu z kością od 4-6 miesięcy. W drugim etapie ? wykonujemy prace protetyczną. Do implantu przykręcamy łącznik a po kilku dniach montujemy koronę lub most. W trudniejszych przypadkach wykonujemy dodatkowe zabiegi tj, regeneracja kości lub sinus lifting mające na celu poprawę warunków w jamie ustnej. W takich przypadkach leczenie implantologiczne trwa około roku.