Każdy z nas marzy o pięknym, białym uśmiechu?


Dzięki szybkiemu rozwojowi nowej dziedziny stomatologii ? stomatologii estetycznej, w której wykorzystywane są najnowsze materiały i techniki, jesteśmy w stanie całkowicie spełnić oczekiwania pacjenta, który marzy o pięknym uśmiechu.


W przypadku, gdy zęby mają: rozległe przebarwienia lub lekko stłoczone, z hypoplazją (zanikiem szkliwa), diastemą między siekaczami, jedną z metod leczenia są: licówki porcelanowe ? są to nakładki ceramiczne, na stałe umocowane do przedniej powierzchni zębów. Dzięki temu, możemy zmienić kolor i kształt zębów. Jest zabiegiem mało inwazyjnym.


Jednak, gdy zęby są mocno zniszczone, z licznymi wypełnieniami, stłoczone, należy polecić wykonanie koron pełnoceramicznych. Korony ceramiczne wzmacniają zęby, jesteśmy w stanie odtworzyć właściwy kształt, kolor zębów, uwzględniając indywidualne upodobania pacjenta. Pacjent nie powinien odczuwać lęku przed dyskomfortem w trakcie zabiegu, ponieważ współczesne środki znieczulające oraz metody ich podawania, skutecznie eliminują ból.


Podawanie znieczulania przebiega bezboleśnie dzięki zastosowaniu nowoczesnego aparatu iniekcyjnego (Wand), który kontroluje ciśnienie podawanego środka znieczulającego za pomocą czujnika.


W przypadku braków zębowych w odcinku bocznym, bezwzględnie należy podjąć leczenie stomatologiczne, które doprowadzi do odtworzenia prawidłowego funkcjonowania narządu zgryzu.


Utrata zębów w odcinku bocznym prowadzi do zaburzeń rozkładu sił zwarciowych wzdłuż łuków zębowych, a w konsekwencji przeciążanie zębów zachowanych, prowadzące do: przemieszczeń, nieprawidłowych starć, odsłaniania okolic przyszyjkowych i w ostatecznym efekcie utrata kolejnych zębów.


Doskonałym sposobem uzupełnienia braków zębowych są implanty. W chwili obecnej implantacja nie jest zabiegiem inwazyjnym. Polega na niewielkim nacięciu dziąsła i wszczepieniu implant. Dolegliwości bólowe zmniejszone są do minimum. Dzięki zastosowaniu implant chronimy zęby sąsiednie przed oszlifem, który w niektórych przypadkach doprowadza do stanów zapalnych miazgi i ich niekontrolowanego obumarcia.


W przypadku urazów ubytków próchniczych zębów o odcinku przednim wykorzystywane są kompozyty. Aby uzyskać optymalny estetyczny efekt leczenia, wypełnienie powinno zostać wykonane kilkoma odcieniami.


Jest to postępowanie złożone i czasochłonne. Metodą z wyboru w przypadku małych ubytków w zębach trzonowych jest bezpośrednia odbudowa materiałem kompozytowym. W przypadku rozległego ubytku w zębach bocznych konieczna jest rekonstrukcja zęba z wykorzystaniem wkładu i nakładu kompozytowego.

Zdecydowanie posiadają: 

  • bardzo wysoka estetykę
  • dużą odporność na ścieranie
  • znaczne zredukowanie skurczu polimeryzacyjnego
  • łatwa możliwość naprawy